Податки на зарплату в Україні

Податки на зарплату в Україні

Податки на зарплату в Україні платять працівники та роботодавці. В цій статті будуть приклади розрахунку податків, проаналізовано розмір податків та й загалом актуальна юридична інформація. 

Які податки на зарплату в Україні?

Всі одноголосно в Україні стверджують, що у нас звірські податки, зокрема і податки на зарплату. В цій статті команда юристів Янківа Богдана повністю розкрила питання оподаткування зарплати.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Загальна цифра податку на зарплату становить 41.5%. Так, звучить справді багато. Проте, потрібно розібратися детальніше. Оскільки, як завжди всі нюанси приховані в деталях.

У 41.5% податку включені такі платежі:

  1. 18% – податок на дохід фізичної особи, він утримується роботодавцем із окладу працівника;
  2. 1,5% – військовий збір, який теж утримується роботодавцем із окладу працівника;

Разом 19.5% податку утримується за рахунок заробітної плати працівника. Тобто, фактично, якщо у Вас зарплата 10 тис. грн – на руки Ви отримаєте лише 8050 грн. 1950 грн – це ті податки які Ви заплатите.

Інші 22% – це єдиний соціальний внесок (ЄСВ), тобто страховий платіж у пенсійний фонд, наприклад, щоб йшов пенсійний стаж, а також отримати лікарняні чи декретні виплати. Ці 22% вже утримуються не за кошт працівника, а за кошт роботодавця, тобто поверх окладу працівника.

Таким чином, розмір податку на зарплату становить справді 41.5%. Проте, потрібно пам’ятати, що ця оплата, якщо підприємство перебуває на загальній системі оподаткування становить графу витрати підприємства, таким чином за ці кошти не буде оплачуватися податок на прибуток. 

Як зменшують податок на зарплату в Україні?

Щоб уникнути цих податкових навантажень – роботодавці часто оформляють своїх працівників як ФОПів. Про порядок реєстрації ФОП, припинення та оподаткування вже є достатньо відео на каналі на YouTube. До речі, фізична особа-підприємець має різне податкове навантаження, в залежності від обраної групи оподаткування. Про податки ФОП на 1 групі написав окрему статтю.

Переглянь відео про те, як відкрити собі ФОП та підпишись на канал!

Тепер на прикладі 10 тис. гривень порахуємо податки на зарплату в Україні. З 10 тисяч гривень працівник отримає на руки 8050 грн, а роботодавець потратить 12200 грн. Таким чином, витрати на зарплату 10 тис грн – становлять 4,150 грн., що по факту получається половина зарплати.

В Україні є багато законопроектів, які мають на меті змінити податок на дохід фізичних осіб із 18% на  прогресивну систему оподаткування. Таким чином, якщо у Вас не велика зарплата Ви зможете платити навіть менше 18%, проте, якщо заплата велика то сума податку буде більша.

Крім того, слід памятати, що ЄСВ 22% сплачується не з будь-якого доходу. Максимальна база нарахування становить у 2019 році – 62 595 грн. Тобто, якщо Ви заробляєте більше, наприклад 70 тис чи 100 тис грн, то 22% буде сплачуватися всеодно всього із 62 595 грн, тобто є максимально можливий розмір ЄСВ – 13,770.9. Фактично виглядає так, що багаті в Україні – мають менші податки.

Якщо в тебе є якісь питання щодо оподаткування та можеш сконтаткувтаися зі мною за допомогою контактних даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!