Фізична особа-підприємець на 1 групі (ФОП)

Фізична особа-підприємець на 1 групі (ФОП) у 2019/2020

Якщо тобі цікаво дізнатися, що таке фізична особа-підприємець на 1 групі (ФОП) у 2019-2020 роках – обов’язково ознайомся із цією статтею. В ній розказано всі нюанси ФОП на 1 групі, а такж як можна не платити Єдиний податок та ЄСВ такому ФОПу.

Насправді, 1 група спрощеної системи оподаткування вкрай рідко використовується мною під час побудови бізнесу. 1 група ФОП може використовуватися лише ФОПами, не може її використовувати юридична особа, наприклад ТОВ.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Фізична особа-підприємець на 1 групі (ФОП) у 2019/2020 – нюанси

На 1 групі можна здійснювати лише діяльність, що пов’язана з продажем товарів на ринку, чи наприклад наданні побутових послуг, наприклад сантехніком, ремонт взуття, меблів, годинників чи інших побутових предметів, або наприклад пошиття одягу.

ФОПами на 1 групі заборонено використовувати найману працю. Тобто не можна найняти навіть 1 працівника. 

Ліміт доходу ФОП на 1 групі обмежено у розмірі 300 тис грн на рік. Проте, ліміти доходу для фізичних осіб-підприємців планують збільшити. Зокрема, фізична особа-підприємець на 1 групі (ФОП) може мати ліміт обороту 1 млн грн, після прийняття депутатами відповідного законопроекту.

ФОП на 1 групі зобов’язаний платити 2 податки:

  • єдиний податок;
  • ЄСВ (він же платіж в пенсійний фонд).

Розмір податків у 2019 році такий:

  • єдиний податок становить 192,10 грн щомісяця;
  • розмір ЄСВ 918,06.

При чому, раніше розмір ЄСВ становив для 1 групи лише 50% він суми мінімальної заробітної плати, а вже тепер потрібно платити повний ЄСВ від повної суми мінімальної заробітної плати.

До речі, у 2020 році розмір мінімальної заробітної плати буде рости, відповідно зміниться розмір ЄСВ. У 2020 році мінімальний розмір заробітної плати становитиме 4723 грн. Відповідно ЄСВ становитиме 1039,09 грн.

Переглянь детальне відео про фізичну особу-підприємця на 1 групі

Слід пам’ятати, що розмір єдиного податку на 1 групі ФОП вираховується відповідно до прожиткого мінімуму працездатних осіб. Він теж міняється у 2020 році:

  • з 1 січня 2020 року – 2102 гривні;
  • з 1 липня – 2197 гривень;
  • з 1 грудня – 2270 гривень.

Відповідно до цього буде мінятися розмір єдиного податку, який становить для 1 групи ФОП 10% від прожиткового мінімуму працездатних осіб.

Якщо ФОП на 1 групі перевищить ліміт доходу 300 тис грн, то він зобов’язаний або відмовитися від спрощеної системи оподаткування або перейти на 2 чи 3 групу.

Звіт на першій групі потрібно здавати 1 раз в рік. А от податки потрібно сплачувати щомісяця. 

Крім того, слід запам’ятати, що в разі зміни адреси, імя чи видів діяльності про це обов’язково потрібно повідомити податкову.

Коли ФОП на 1 групі може не платити податків

ФОП 1 групи може бути звільнений від сплати ЄСВ, у разі якщо він вже вийшов на пенсію за віком, або є інвалідом не залежно від групи та отримує соціальні виплати.

Щодо звільнення від сплати ЄП, то ФОП може брати лікарняний, протягом якого він звільнений від сплати ЄП.

Про групи спрощеної системи оподаткування я постійно випускаю нові статті у блозі, а також нові відео на моєму YouTube-каналі – обов’язково слідкуй.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!