поради при перевірці держпраці

Держпраці відновлює перевірки – поради при перевірці держпраці

Інспекція з держпраці відновлює свої позапланові перевірки, а згодом вже будуть відновлені і планові перевірки. Ознайомтесь із статтею, щоб дізнатися поради при перевірці держпраці від практикуючого юриста.

Насправді, будь-яка перевірка може бути не така страшна за 2-х умов. По-перше, потрібно превентивно підготовитися та мати в наявності необхідні документи, а по друге, під час перевірка треба правильно себе поводити.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Перевірки держпраці – підготовка

Перше та фундаментальне – це провести інструктаж працівникам. Кожен працівник повинен чітко знати свій функціонад, суть взаємовідносин з роботодавцем. Наприклад, він повинен значи чи він оформлений на повний чи на неповний робочий день. Працює як ФОП, або по класичному трудовому договорі, або ж можливо він працює по договору ЦПХ – всі ці нюанси працівник має знати, щоб не наговорити зайвого інспектору.

Друге, коли вже до вас прийшов інспектор – треба вияснити чітко, яке підприємство прийшов перевіряти інспектор та на якій підставі. Зазвичай, інспекотри мають чіткі адресні перевірки до конкретних підприємств. Проте, може бути що ваше підприємство називається інакше, проте знаходиться за тим самим адресом – тоді це вже перевірка не до вас і її можна не допускати.

Ознайомитися із типовими помилками малого бізнесу та ФОПів у статті.

Поради при перевірці держпраці

Поради при перевірці держпраці – дуже тонке питання. На кожному підприємстві є своя специфіка, проте загальні речі та тенденції можна виявити.

Якщо Ви все ж таки допускаєте інспектора до перевірки – треба встановити його особу, тобто перевірити посвідчення інспектора. Це посвідчення можна сфотографувати, або зафіксувати будь-яким іншим способом.

До речі, хочу Вам порекомендувати статтю на моєму сайті про перевірки інспекції з держпраці – в ній є чіткі відсилки на норми закону та практичні рекомендації – обов’язково прочитайте.

Всі дії інспектора з держпраці дозволено фіксувати на відео. Це вам дає 2 важливі речі, по-перше, якщо інспектор знає, що його знімають – він буде поводити себе скромніше. По-друге, цей відео запис буде вашим доказом, в разі потреби в суді. Інспектор не має право заборонити себе знімати.

Переглянь відео-рекомендації про перевірки держпраці

Підпишись на мій YouTube-канал

На практиці досить часто на підприємстві є не оформлені працівники. В такому випадку всі вони по можливості мають організовано, мовчки вийти з території установи.

Інспектор має багато права – але Ви теж їх маєте

Пам’ятайте, існектор має право допитувати будь-якого працівника підприємства, але от будь-який працівник чи керівник підприємства так само має право зберігати мовчання – в більшості випадків ця позиція і є найкращою.

Часто іспектори можуть пропонувати заповнювати опитувальники чи інші документи. Такі документи варто писати лише керівництву та не допускати до їх підготовки рядового працівника, який може не правильно описати суть ситуації і допомогти інспектору знайти порушення.

На практиці, інспектор просить надати всі кадрові документи, які ви маєте. Краще такого не роботи, а порційно надавати інспектору документацію для аудиту, паралельно в іншій кімнаті перевіряючи документи, які будете надавати – це Вам виграє час та дасть можливість виправити помилки.

Більше того, деякі документи ви взагалі не зобов’язані мати на місці одразу під час перевірки – в такому випадку інспектор зобов’язаний сформувати вимогу щодо додання документів – це виграє Вам час.

Якщо ви будете додатково додавати якісь документи інспектору – їх слід повністю описати та додати супровідний лист, кожну сторінку доданих документів пронумерувати та прошити.

Результат перевірки держпраці – поради при перевірці держпраці

Результатом інспекційного відвідування є акт, це ще не штраф, а лише опис проведених дій інспектором. До нього в більшості випадків завжди є зауваження які можна подати протягом 3х днів з моменту проведення перевірки.

Після 3х днів інспектор може надати припис про усунення порушення. Цей припис теж можна оскаржувати протягом 10 днів з моменту отримання.

Кінцевим документи перевірки може стати постанова про накладення штрафу за порушення, що зафіксував інспектор в акті.

Цю постанову інспектора в більшості випадків варто оскаржувати в суді. В першу чергу, оскарження зупинить накладення штрафу, і весь час судової справи штраф платити не потрібно, по друге, це відкриває вам можливість виграти суд та скасувати штраф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!