Помилки ФОП | Помилки ФОП - юридичні помилки малого бізнесу

Помилки підприємців | Помилки ФОП – юридичні помилки малого бізнесу

Якщо хочеш дізнатися про часті помилки ФОПів – обов’язково читай цю статтю. В цій статті досвідчений юрист, який обслуговує фізичних осіб-підприємців дає поради, ти зможеш дізнатися про помилки підприємців, помилки ФОП – юридичні помилки малого бізнесу.

Після повного перегляду цієї статті ти будеш повністю готовий пройти будь яку перевірку свого бізнесу без штрафів.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Помилки підприємців у КВЕДах

Найпоширенішими та найбанальнішими є помилки з КВЕДами. Часто ФОПи обирають або невірний КВЕД, або їм здається, що вони обрали вірний КВЕД. Проте не правильно трактують свою діяльність, не розуміють наприклад різницю між оптовою торгівлею та роздрібною. Крім того, варто пам’ятати, що є види діяльності, які заборонені здійснювати на спрощеній системі оподаткування. Наприклад, найпоширеніше – не можна продавати алкоголь та тютюн.

Відео про те як правильно обрати КВЕД є на моєму YouTube-каналі – запрошую ознайомитися та виконати цей пунк правильно. Крім того, відео про те хто не може бути на спроденій системі оподаткування теж є на каналі – переглянь обовязково.

Обов’язково підпишись на мій канал!

Помилки ФОП – не збереження первинних документів

Найбільшою проблемою ФОПів є незбереження документів. Фізичні особи-підприємці не мають культури того, що документи потрібно зберігати, причому первинні документи – загальнообов’язково. Базовами пакетом документів ФОПа на спрощеній системі оподаткування є свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника єдиного податку, опис поданих документів на реєстрацію та книга обліку доходів. Вже потім потрібно зберігати банківські квитанції про сплату податків, а також звіти, що були подані ФОПами.

Якщо є працівники – то потрібно зберігати всі їхні документи. При чому кадрова документація зберігається по закону протягом 75 років і навіть після закриття ФОП. Про те, як правильно оформити працівника на роботу та не отримати штраф є окреме відео на каналі – запрошую ознайомитися із ним.

Обов’язково підпишись на мій канал!

Акцентую, первинні докаменти, які повинен збергіати ФОП – це договори та акти приймання передачі, чеки, квитанції, талони, видаткові накладні. Саме вони підтверджують те, що Ви щось купили чи продали. Без їх наявності податківці просто напросто накладуть штрафні санкції, а Ви не зможете це оскаржити, оскільки фактичного документального підтвердження у Вас немає.

Юридичні помилки малого бізнесу – не розуміння різниці готівкового та безготівкового платежу

Часто ФОПи не розуміють різницю між готівковим та безготівкоим розрахунком, а також між розрахунком за допомогою пост-терміналу платіжною карткою. У зв’язку із цим неправильно заповнюється книга обліку доходів. Загальна концепція, яка допоможе правильно заповнювати книшу обліку доходів це те, що про надходження коштів потрібно здійснити запис в книгу обліку доходів саме в момент надходження, а не підписання договору, чи висловлення намірів.

Увага!

Книга обліку доходів заповнюється в момент надходження коштів, а не підписання документів.

Часто підприємці не можуть правильно та вигідно обрати систему оподаткування. Обирають 3 групу, коли вигідно для їх бізнесу саме 2 групу, або 1 групу, коли краще 2 групу. Ситуації бувають різні. Також, підприємці не враховують можливостей корпоративного структурування, коли бізнес це не лише один ФОП чи одне ТОВ, а серія компаній, що правильно структуровані.

Сплячих ФОПів – більше нема, за це є штраф

Неподання звітів за відсутності діяльності та несплата ЄСВ. Потрібно запам’яти, що починаючи з 01 січня 2017 року поняття сплячого ФОПа не існує. ЄСВ потрібно платити не залежно від того чи ведеться активна діяльність чи ні. До речі, про штрафи за несплату ЄСВ я вже зняв відео на своєму YouTube блозі та з ним можна ознайомитися на моєму каналі.

Щодо неподання звітів по єдиному податку, в разі відсутності діяльності це теж не правда. Звіт теж потрібно подавати в будь-якому випадку.

Помилки ФОП у формах розрахунку

Використання забороненої форми розрахунків. Пам’ятайте, що ФОПи на спрощеній системі можуть працювати лише з фопами на спрощеній системі, або з населенням. Від платників податків на загальній системі заборонено отримувати банківські перекази. Це дозволено лише 3 групі спрощеної системи оподаткування.

Якщо в тебе є якісь запитання то ти можеш сконтактуватися зі мною за допомогою контактних даних що є на моєму сайті. Також, якщо тобі потрібно бухгалтерсько-юридичне обслуговування твого бізнесу – теж звертайся. Крім того, можеш написати коментар – я обовязково відпові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!