Як відкрити бізнес в Україні - поради адвоката

Як відкрити бізнес в Україні – поради адвоката

Як відкрити бізнес в Україні – поради адвоката. Часто підприємцям потрібні такі поради, саме такі які несуть практичний зміст. З ними можна ознайомитися у цій статті.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Як відкрити бізнес в Україні – поради адвоката

Щоб створити бізнес в Україні з юридичної точки зору його потрібно зареєструвати. Організаційних форм є багато: ФОП, ТОВ, Приватне підприємство, Товариство з додатковою відповідальністю, Акціонерне товариство, Фермерське господарство, кооперативи та багато інших. 

У статті зупинюся на найбільш популярних та оптимальних способах зареєструвати бізнесу: ФОП, ТОВ, ПП. Розберу переваги та недоліки кожного, а також порівняю їх. Вже на підставі отриманої інформації ти зможеш вирішити, що тобі краще реєструвати та як відкрити бізнес в Україні.

Легкість відкриття бізнесу

Для того, аби відкрити будь-який бізнес в Україні достатньо мати чинний паспорт та ідентифікаційний код платника податків. Проте, для того аби відкрити ФОП на підставі цих документів треба заповнити лише заяву, а якщо це ТОВ чи ПП то потрібно розробити статут, протокол загальних зборів про створення та само собою заяву. 

По легкості відкриття першість отримує ФОП, оскільки треба найменше документів, проте кожну з організаційно правових форм можна відкрити за 2-3 дні. До речі, про відкриття ФОП, а також про відкриття ТОВ є окремі відео на каналі. Якщо тобі цікаво дізнатися детальніше – підписуйся і переглядай ці відео!

Легкість адміністрування – як відкрити бізнес в Україні – поради адвоката

Звичайно, що ФОП у даній категорії з легкістю виграє. Мінімальна кількість документообігу, не велика кількість звітів які здаються або раз в квартал, або взагалі раз в рік в залежності від групи оподаткування. Звичайно, якщо у ФОП є працівники то звітність за них потрібно здавати щомісяця. На другому місці по легкості адчміністрування ПП та ТОВ. Хоч вони теж можуть бути і на спрощеній і на загальній системі оподаткування адмініструвати їх складніше. Потрібно серйозніше займатися і веденням установчих документів, наказів, протоколів, кадрові питання теж вимагають додаткових зусиль. Тому, якщо легкість адміністрування для тебе вкрай важливе – обирай ФОПа.

Оподаткування бізнесу

№1 ТОВ та ПП. В гнучкості оподаткування виграють ТОВ та ПП на загальній системі оподаткування для середнього чи великого бізнесу. Проте, ФОП на 1-2 чи 3 групі спрощеної систетеми оподаткування буде більш оптимальний вібир з точки зору податків для малого бізнесу. До речі, про податки які зобов’язаий платити ФОП, а також про кожну групу ФОП вже є окремі відео на каналі. Щодо податків ТОВ то таке відео скоро буде на каналі, тому підпишись, щоб не пропустити. Також памятай, що з точки зору оподаткування бізнесу зазвичай це не просто один ФОП чи ТОВ, а правильна структура бізнесу підібрана юристом.

Можливість залучення інвестицій

№1 ТОВ. Якщо для тебе критично важливо залучити інвестиції то перше та безспірне місце тут за має ТОВ. ПП теж юридична особа, проте закон не дає багатьох прямих можливостей що є у ТОВ, наприклад, корпоративний договір. 

Зручнісчть залучення інвестиції в ТОВ в більшості випадків полягає в тому, що ти можеш віддати певну частку в бізнесі інвестору, в обід на його гроші. Крім того, з інвестором можна підписати корпоративний договір щоб врегулювати питання виплати дивідендів, можливості виходу з бізнесу та інші нюанси. В ПП це буде складніше зробити, а у ФОП це зробити неможливо. Єдиний спосіб залучити інвестиції у ФОП – це взяти кредит. Проте, кредит для ТОВ всеодно вигідніший ніж для ФОП, оскільки кредит ТОВ може віддати шляхом передачі частки в бізнесі, тобто конвертувати борг в статутний капітал. ФОП єдине що може це віддати своє майно.

Партнерство в бізнесі

№1 ТОВ. Партнерство чимось подібне і з залученням інвестицій. Тут теж лідирує ТОВ. Також частково тут підійде і ПП, оскільки там як і в тов може бути декілька засновників. У ФОП може бути лише один засновник і неможливо розприділити кому яка частка належить. Проте, ТОВ все ж таки виграє в ПП в категорії партнерство, оскільки сучасне законодавство щодо ТОВ дає вкрай широкі можливості врегулювання відносин між власниками-засновниками бізнесу для того щоб уникнути сварок, конфліктів, неможливості поділу бізнесу. В ПП таких можливостей менше.

Легкість закриття

№1 ФОП. Інколи відкриваючи бізнес підприємець не знає чи піде чи не піде. В таких випадках перед відкриттям бізнесу визначальний критерії при виборі форми здійснення буде легкість закриття. Тут лідирує ФОП. Його найпростіше закрити. До речі, про закриття ФОП є окреме відео на каналі. ТОВ та ПП набагато складніше закривати, інколи ліквідація організацій може тривати і 3 роки, це виснажливо як і з точки зору фінансів, так і з емоційної точки зору.

Сподіваюсь для тебе були корисні ці поради та порівння. Як підсумок та невеличкий лайфхак на кінець поділюсь своєю порадою, яку я даю своїм клієнтам. Якщо ти не впевнений в стабільності бізнесу, робиш його без партнерів – краще відкрий ФОП, бо в будь-який момент можна відкрити ТОВ і закрити ФОП. Проте, якщо є хоча б 2 засноника, залучаються якісь інвестиції то точно реєструйте ТОВ це допоможе уникнути зайвих недорозумінь і суперечок що кому належить.

Якщо все ж таки у тебе є якісь запитання щодо створення бізнесу в Україні – сконтактуйся зі мною по контактних даних, що є на мому сайті. Також пиши коментар – я обовязково відповім. Не зайбудь поставити лайк, підписатися на канал, поставити двізночок, щоб не пропустити нові класні відео та розказати друзям про мої відео, щоб вони теж могли отримувати якісну інформацію. Зустрінемося в іншому відео на моєму каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!