Як отримати ідентифікаційний код платника податків (РНОКПП)

Як отримати ідентифікаційний код платника податків (РНОКПП)

У цій статті розказується як отримати ідентифікаційний код платника податків (РНОКПП).

Порядок отримання ідентифікаційного коду платника податків (РНОКПП) актуально, в більшості, для 2-х категорій осіб:

  1. батькам, для своїх новонароджених дітей;
  2. інвесторам-іноземцям, для купівлі нерухомості чи бізнесу.

Станом на зараз ідентифікаційний код (номер) платника податків назтивається – реєстраційний номер облікової картки платника податків, тобто абревіатура РНОКПП. Ця назва прийшла на зміну старій, яка діяла з 1994 року по 2012 рік. Хоча, по старій звичці всі ще досі називаєть ідентифікаційний код.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Як отримати ідентифікаційний код платника податків (РНОКПП)

Щоб отримати податковий номер потрібно відвідати державну фіскальну службу (вона ж податкова) особисто або через свого представника. Якщо ви відвідуєте особисто, зрозуміло що потрібно мати із собою паспорт; якщо відвідує податкову Ваш представник, то якщо це представник інвестора – він повнине мати довіреність, якщо це представник дитини, тобто один із батьків – достатньо пред’ явити свідоцтво про народження та паспорт батька.

Щоб звернутися за отриманням ІПН, або ж по новому РНОКПП – потрібно підготувати заяву за формою 1ДР. Завантажити бланк заяв можна тут за посиланням.

Підпишись на мій YouTube-канал

Куди звертатися для отримання податкового номеру?

Важливо мати на увазі, що для того, щоб отримати ІПН для дитини – потрібно звертатися в податкову за місцем прописки. Для того, щоб отримати ІПН для інвестора потрібно звертатися в податкову за фактичним місцем прожваиння. Якщо ж місце проживання в Україні немає – можна звернутися в будь-яку податкову.

Звертаю твою увагу, що для того, щоб отримати ІПН іноземцеві потрібно мати копію іноземного паспорта, перекласти її на українську мову, а переклад засвідчити нотаріально. Цей переклад потрібно буде пред’явити в податковій для ознайомлення.

В перекладі потрібно перевірити вірність транслітерації повного імені іноземця. Якщо воно вже десь фігурує в україні, а в перекладі буде інше – то і в ідентифікаційному номері теж буде таке як в перекладі, отже не буде збігатися з існуючими документами в україні, а отже важко буде підтвердити що це одна й та сама особа. 

Як отримати ідентифікаційний код платника податків (РНОКПП) – що це дає?

Маючи на руках ІПН – вже можна укладати будь-які договори з купівлі нерухомості, бізнесу, кредитні договори чу будь-які інші.

Податкова видає ІПН для громадян україни протягом 3-х робочих днів, а для іноземців протягом 5 робочих днів.

Отже, заява, її приклад а також приклад довіреності від іноземця можна отримати за посиланням. Якщо тобі потрібна юридична допомога – можеш сконтактуватися зі мною за допомогою контактних даних, що є сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!