Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП)

Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП)

Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП) та правильно розпочати свій пізнес. В цій статті юрист Богдан Янків дає практичні поради та до деталей розберає ФОПа, як найпопулярнішу форму ведення бізнесу в Україні.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Що таке ФОП? Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП)?

ФОП – фізична особа-підприємець, дехто його ще називає ПП, ЧП, або СПД, тобто суб’єкт підприємницької діяльності. Єдиний коректний варіант згідно чинного законодавства саме ФОП – фізична особа-підприємець.

ФОП відносно легко як відкрити, так і закрити, тому ти оперативно зможеш або припинити, або починати свою діяльність.

Як вести фізичну особу-підприємця?

Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП), так це те, що вже після того, як ти відкрив фізичну особу-підприємця його легко адмініструвати, тобі не потрібно утримувати штат фахівців, які будуть вести всю документацію.

Це можна навчитися робити самому, наприклад, можеш звернутися до команди юриста Богдана Янківа і ми в індивідуальному порядку навчимо тебе вести діяльність як ФОП. Розкажемо про ведення звітності, найм працівників та всіх інших нюансах. Також надамо шаблони всіх необхідних документів, для того щоб працювати.

Підпишись на мій YouTube-канал

Які документи треба ФОПу?

Щодо документів, то деколи їх треба досить багато. Відкрити бізнес правильно – не означає просто піти і зареєструвати собі ФОПа. Якщо ти працюєш як ФОП та маєш магазин – тобі треба документально правильно оформити працівників; якщо в тебе ресторан – тобі треба узгодити його відкриття з органами місцевого самоврядування, отримати дозвіл на відкриття літнього майданчику; якщо в тебе інтернет магазин тобі потрібно політику конфіденційності, умови використання, публічну оферту.

Для будь-якого виду діяльності є потреба в конкретному переліку документації, щоб захистити свій бізнес від перевірок, від недобросовісних клієнтів чи від конкуретнів.

Як використовувати назву бізнесу, якщо ти ФОП? Треба ТМ?

Відкривши ФОПа і почавши працювати часто підприємці хочуть назвати якось свій бізнес. Тобто створити бренд. Фізична особа-підприємець діє під особистим ім’ям, проте можна зареєструвати торгову марку і назвати нею свій бізнес.

Таким чином, ти будеш мати монополію на використання цієї назви в своїй індустрії бізнесу. Якщо хтось так само назве свою компанію – ти можеш подати на таку особу в суд і успішно виграти справу, отримати компенсацію.

Які податки платить ФОП?

Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП), так це податки, які треба платити. Фізична особа-підприємець може обрати як загальну систему оподаткування так і спрощену систему оподаткування будь-яку групу. Про всі групи оподаткування та податки на загальній системі можна переглянути інші статті на сайті чи мої відео в блозі на YouTube. 

ФОП, окрім вибору спрощеної чи загальної системи оподаткування може стати платником ПДВ. У ФОПів є два варіанти стати платниками ПДВ. Це або бути платниками на загальній системі оподаткування, тобто 18% від чистого дохоту да 20% ПДВ, або ж на спрощеній системі оподаткування а саме 3 групі, тобто 3% податку обороту та 20% ПДВ.

Що треба знати про фізичну особу-підприємця (ФОП) – Які звіти здає ФОП?

Щодо звітності ФОП – то вона є загальнообов’язковою. Якщо ФОП зареєстрований в будь-якому випадку він зобов’язаний здавати звітність не залежнол від того чи реальність здійснюєьтся, чи фактично не здійснюється діяльність.

Щодо термінів подачі звітності то тут все залежить від того, на якій ФОП системі оподаткування, чи є платником ПДВ, чи має найманих працівників.

Якщо ж і є платником ПДВ і має працівників то звіти треба здавати звіт щомісяця, якщо ФОП працює самостійно на 1-2 групі чи загальній системі – звітується раз в рік, якщо на 3 групі – раз в квартал. 

ФОПи на 1-2 групі, якщо вони працюють без працівників, можуть взяти відпустку чи лікарняний. Також фізичні особи-підприємці можуть піти в декрет та отримати виплату.

Які помилки роблять ФОПи?

Часто підприємці не усвідомлюють, що для того, щоб зручно організувати свій бізнес не достатньо просто зареєструвати ФОП. Деколи потрібно поєднати декілька ФОП, або декілька ТОВ, або ж взагалі ФОП та ТОВ і лише юрист це може професійно та фахово зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!