Податок на депозит

Податок на депозит у 2020 році

Якщо ти маєш або плануєш відкрити депозит в банку тобі однозначно треба знати, який податок на депозит у 2020 році. У статті є конкретні приклади розрахунків податків.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Чи існує податок на депозит у 2020 році?

В Україні можна відкрити депозит у банку з прибутковістю в середньому 13-17% річних в гривні чи 1-4% річних в валюті, в залежності від банку. Звичайно, банківська система немає довіри і не всі хочуть так ризикувати, щоб не втратити кошти. Проте, відкрити свій бізнес, інвестувати певну суму грошей – теж ризик, бізнес може бути не прибутковий. Тому, депозит – це як бізнес, є ризик втратити кошти, проте, є гарантований дохід, а у бізнесі інколи вкладаєш кошти а доходу немає. Як не крути, всюди є певний ризик. 

Окрім того, є тенденція до зменшення облікової ставки НБУ, внаслідок чого дохідність від депозитів може впасти.

Депозит відкрити просто, простіше ніж організувати бізнес – обираєш банк, попередньо перевіривши його надійність, відвідуєш відділення із паспортом та кодом платника податків і менеджер все готує.

Звичайно, краще вибирати банки з іноземними засновниками, наприклад, Райфайзен банк, чи Кредобанк, або ж державні банки, які мають гарантію на 100% суми вкладу. Приватні банки лише мають гарантію на повернення депозиту в разі ліквідації банку в розмірі до 200 тис грн.

Податки на депозит – два різні податки

Розмір податків на депозит становить 19,5%. В ці відсотки включено 18% податку на дохід фізичної особи (ПДФО) та 1.5% військовий збір (ВЗ).

Давайте розберемо обрахунок податку на депозит. Наприклад, ти вніс депозит в банк у розмірі 10 тис грн під 10% річних. Таким чином, за рік банк тобі має виплатити 10 тис + відсотки у розмірі 1 тис грн, тобто разом 11 тис грн. Проте, саме з суми відсотків, тобто з 1 тис грн буде стягнуто банком 19,5% податку, і фактично на руки тобі вдасться отримати 10 805 грн, тобто 195 грн податку буде стягнуто. Підставивши будь-яку іншу суму в цю формулу ти зможеш обрахувати податок на твій індивідуальний розмір депозиту. 

Податок на депозит – нюанси

Також памятай, що у разі внесення депозиту на певний строк, наприклад на 6 місяців – банк не поверне кошти завчасно. Звичайно, можна звернутися із заявою в разі надзвичаї ситуації, проте в більшості випадків – банківська установа відмовить в поверненні коштів до моменту закінчення строку вкладу. 

Сподіваюсь для тебе були корисні ці поради та практичний розрахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!