ФОП з ПДВ

ФОП з ПДВ

Фізична особа-підприємець платник ПДВ – це реально. ФОП з ПДВ має багато деталей, особливо якщо існуючий ФОП бажає стати платником ПДВ. Проте, все розкрито у статті – читай!

Чи може працювати ФОП з ПДВ?

Фізична особа-підприємець може стати платником ПДВ перебуваючи або на загальній системі оподаткування, або на 3 групі спрощеної системі оподаткування. Бути на 1 або 2 групі та бути платником ПДВ – неможливо.

Янків Богдан

Адвокат/юрист у м. Львів

+38 098 42 36 368
yankiv.bohdan@gmail.com

Якщо ФОП на загальній системі стає платником ПДВ то його податкове навантаження виглядає наступним чином: 18% податку від чистого прибутку та 20% ПДВ. ФОП на загальній системі, як я розказував у попередніх відео має вираховувати свої витрати. Витрати повинні бути підтверджені первинними документами.

ФОП на 3 групі спрощеної системи оподаткування має платити 3% від обороту (без урахування витрат) та 20% ПДВ.

До речі, інформацію про реєстрацію ФОП можна дізнатися у статті тут.

Нюанси реєстрації ФОПа платником ПДВ

В реєстрації платником ФОП з ПДВ є свої нюанси. Розберемо все поступово на прикладах.

Ситуація №1 – новостворений ФОП на загальній системі

ФОП буде новостворений на загальній системі оподаткування. В цьому випадку Ви подаєте заяву на реєстрацію ФОП, а також заяву реєстрацію платником ПДВ. Заяву на реєстрацію платником ПДВ можна подати або в податкову, або в ЦНАП разом із заявою на реєстрацію платником ПДВ.

В цій ситуації є лише один нюанс, заяву на реєстрацію платником ПДВ потрібно подати до 10 числа місяця, перед тим, коли Ви станете платником ПДВ. А стати платником ПДВ можна лише 1 числа наступного місяця. Таким чином, щоб стати платником ПДВ наприклад 1 вересня, потрібно подати заяву до 10 серпня. Відео про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця вже є на моєму каналі та його можна переглянути.

Ситуація №2 – ФОП на спрощеній системі

Реєстрація платником ПДВ на спрощеній системі оподаткування на 3 групі, якщо ФОП новостворений. У момент реєстрації Ви можете обрати або платник ПДВ, або спрощена система оподаткування. Обрати одначасно і ПДВ і срощену систему оподаткування неможливо. Наприклад, якщо Ви обрали спрощену систему оподаткування то до початку нового кварталу Вам потрібно буде подати заяву про реєстрацію платником пдв, а також заяву про обрання спрощеної системи оподаткування в частині переходу із 5% до 3% податку з обороту та 20% ПДВ. До речі, всі ці заяви та приклади їх заповнення можна завантажити за посиланням під відео на ютубі.

Ситуація №3 – діючий ФОП на загальній системі

Якщо Ви діюча фізична особа підприємець на загальній системі та не є платником ПДВ ви можете зареєструватися таким платником або добровільно, або примусово. Добровільно знову ж таки треба подати заяву про реєстрацію платником ПДВ до 10 числа кожного місяця, щоб стати платником ПДВ з 1 числа наступного місяця. А примусово Ви будете змушені реєструватися платником ПДВ в разі досягнення обороту понад 1 млн грн за останні 12 календарних місяців.

Підпишись на мій YouTube-канал

Ситуація № 4 – діючий ФОП на спрощеній системі

Ви діючий ФОП на спрощеній системі оподаткування і Вам треба стати платником ПДВ. Ця ситуація насправді вкрай складна та запутана. Щоб стати платником ПДВ Вам знадобиться багато часу. В першу чергу, треба відмовитися від спрощеної системи оподаткування в користь загальної, та на загальній системі стати платником ПДВ. Щоб повернутися назад на спрощену систему оподаткування вам треба дочекатися нового року, адже лише раз в рік можна переходити на спрощену систему оподаткування, та з початку року, тобто до початку 1 кварталу року подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування, тобто 3% + ПДВ. Саме тому, найкраще планувати перехід від ФОП на 3 групі до ФОП на 3 групі як платник ПДВ ближче до кінця року, в останньому кварталі. Якщо тобі цікаво про те, як закрити фізичну особу підприємця – ти можеш переглянути про це відео, що є на моєму каналі.

Замість висновку

Отже, як зрозуміло, щоб мати ФОПа платника ПДВ потрібно врахувати багато деталей. Зокрема, подавати заяву до 10 числа перед місяцем, коли ти хочеш стати платником ПДВ. Якщо ж ФОП діючий, то інколи навіть потрібно відмовитися від спрощеної системи оподаткування, а потім з наступного року знову повертатись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!